Lip Balm Tube Labels Roll of 1

Curious about turnaround time on label orders or expedited service? Please review our label making guidelines here to learn more.
  • SKU: LBL1 LIP BALM TUBE LABELS
  • $20.25
Buy More and Save:
Qty Price Ea.
1 $20.25
2 $18.25
3 $17.58
4 $17.25
5 + $17.05
Lip Balm Tube Labels Roll of 100

1 3/4" long x 2 1/4" tall


These labels may be small, but they can pack a punch in increasing your sales. Labels come with “Natural Beeswax” and “Lip Balm” printed on them. Add a personal and professional touch to your tubes of lip balm with up to six lines of personalization. Customize them with your ingredients, business name, special event and more!


To customize, please fill in the personalization lines above. Please contact our Custom Printing Team with any questions regarding the printing process. There is a $9.50 custom print charge for each roll of labels, which is included in the price above. For each additional roll the custom print charge is $5.50, however the label must be the the same size, style AND have the same information. Custom printing fees and label costs are included in the label price above. As follows:
1 roll=$10.75+Customization Fee ($9.50)=$20.25
2 rolls=$21.50+Customization Fee ($9.50+$5.50)=$36.50/2=$18.25/roll


Recommended Containers:

  • lip balm tubes
  • ©2016 Betterbee

    Ecommerce & ERP Integration by Website Pipeline